مجتمع تولیدی و توریستی گلاب طوبی

مشاهده سایت

قمصر و گلاب گیری:

قمصر یکی از شهرهای قدیمی ایران است که در ارتفاع متوسط 1900 متر از سطح دریا هم چون كمربندي سبز در امتداد دره های کم شیب کوه های بخش مرکزی ایران، گسترده شده است. این شهر از نظر حدود جغرافیایی در محدوده سیاسی، اداری استان اصفهان بوده و به لحاظ تقسیمات استانی زیر مجموعه شهر کاشان است. قمصر به عنوان نقطه شهری و مرکزی بخش قمصر در دامنه های کوهستانی جنوب شهر کاشان است. این شهر در فاصله 30 کیلومتری کاشان، 180 كيلومتري اصفهان و 230 کیلومتر تهران قرار دارد.

مساحت این شهر 1125 هكتار (محدوده خدمات شهري) و6275 هكتار (محدوده حريم شهري) بوده وبر اساس سر شماري نفوس و مسكن سال 1385  دارای جمعیت 3667 نفر  می باشد.

قمصر به دلیل قرار گرفتن در دل كوههاي كركس از آب و هوا و اقليم بسيار لطيف برخوردار مي باشد كه به ويژه در تابستان هواي خنك و مطلوب آن اولين جاذبه طبيعي و خدادادي آن محسوب مي گردد و در زمستان سرد و پوشيده از برف ميزبان گردشگران زمستاني مي باشد.

 گل محمدی این منطقه از کیفیت وبوی خاصی برخوردار است و بدین جهت صنعت تولید گلاب، عطر و عرقیات در دو مقیاس سنتی (کارگاهی) و صنعتی از صنایع پایه این منطقه می باشد. بخش صنعتی تولید گلاب حدود نیم قرن است که به موازات پیشرفت صنایع بوجود آمده اما سابقه تولید  سنتی در این منطقه قدمتی بیش از هشت قرن دارد.

شرکت طوبی:

سابقه اجداد و نیاکان بنیانگذار شرکت طوبی در تولید سنتی گلاب و عرقیات به بیش از یک قرن باز می گردد. در  گذشته با دیگ های مسی و تغارهای گلی و نی های طبیعی وپارچ های مسی خاص، برای تولید انواع گلاب و از مخلوط آرد و کوبیده تفاله های گل برای مسدود کردن مسیر بخار دیگ تا سرد شدن در پارچ و میعان استفاده شده و برای تامین حرارت لازم از بوته های صحرا و هیزم خشک و تفاله های گل که در قالب های هندسی خاص بصورت خشت دراورده و خشک می نمودند استفاده میشد، لکن با فراگیرشدن استفاده از نفت بجای هیزم وخشت های تفاله های گل، از نفت سفید و سیاه استفاده می شد.  

شرکت طوبی با عنوان فعلی، فعالیت ستنی خود را برای تولید گلاب و عرقیات در کارگاهی به مساحت 400 متر مربع و با دارابودن 20 دستگاه تولید کارگاهی توسعه داد، لکن باتوجه به تجربیات موجود، نیاز کشور به افزایش تولید و صادرات غیر نفتی، افزایش کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار صاحبان این شرکت برآن شدند تا با عزم جدی و باتوجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای پیاده سازی سیاستهای اقتصاد مقاومتی گام برداشته و رویکردهای درون زایی، برون گرایی و پیشرو بودن را به معنای واقعی در اقتصاد محقق نمایند.

بر این اساس از سال 93 با توسعه جهشی، علاوه بر توسعه بخش کارگاهی، احداث مجتمع تولیدی، توریستی گلاب طوبی را آغاز نموده و با تلاش بی وقفه این مجموعه را به بهره برداری رسانیده اند.

این مجتمع در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع بنا نهاده شده و از بخش های مختلفی به شرح زیر تشکیل شده است.

بخش تولید شامل:

 1. سالن تولید شامل دو بخش فرآوری و خط تولید متشکل از پرکن، دستگاه های پاستوریزاسیون، بسته بندی، تانکر های ذخیره و ...
 2. سالن مواد اولیه
 3. انبار محصولات نهایی
 4. محوطه بارگیری

بخش اداری و کیفیت شامل:

 1. دفاتر کارکنان اداری
 2. آزمایشگاه کنترل کیفیت

محوطه اقامت کارکنان شامل:

 1. اتاقهای رختکن و استراحت
 2. سالن ناهارخوری

بخش توریستی شامل:

 1. محوطه فضای سبز
 2. باغ گل محمدی
 3. 4 واحد اقامت توریستی 90 متری
 4. آب نما و فواره

در حال حاضر بیش از 70 نوع گلاب و عرقیات مطابق با استاندارد در این واحد تولید می شود و از آنجائیکه لزوم حفظ سلامت جامعه یکی باورهای اساسی صاحبان این شرکت است محصولات تولیدی، پس اعمال مکانیزمهای کنترل کیفیت دقیق به بازار عرضه می شود.

این شرکت علاوه بر نیاز داخلی بسیاری از محصولات خود را در آن سوی مرزهای کشورمان عرضه می نماید. بر این اساس کشورهایی چون آلمان، انگلستان، امارات متحده عربی، کویت، افغانستان، عراق، چین و... از مقاصد صادراتی این شرکت می باشند.

در حال حاضر به جرأت می توان گفت این شرکت یکی از شاخص ترین و معتبرترین شرکتهای تولید کننده گلاب و عرقیات در کشور عزیزمان ایران است و با نگاه روبه جلو و آینده نگارانه صاحبان آن، به زودی فاز های توسعه ای این شرکت برای گسترش بخش تولید و عرضه محصولات نوین و همچنین گسترش بخش توریستی کلید خورده و از موج سازان اقیانوس پر وسعت و عمیق تولید و صادرات خواهد شد.

  گلاب طوبی، کیفیت برتر برای افزایش رقابت پذیری و اتصال به شبکه های ارزش جهانی

استانداردها و گواهینامه ها

 • نشان سیب سلامت سازمان غذا و دارو
 • نشان حلال
 • نشان استاندارد
 • گواهی HACCP
 • نشان IFOAM  سازمان جهانی کشاورزی زیستی

 

ارتباط با ما:

مدیریت: 55646585-031

واحد فروش: 55646575-031

 فکس: 55646595-031

آدرس:کاشان-قمصر-بریدگی بعد از پمپ بنزین –مجتمع تولیدی توریستی گلاب طوبی

واحد سنتی:کاشان-قمصر-بلوار ساحلی –ابتدای بلوار شهید بهشتی-گلاب طوبی

 

 

 

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران